Mashtroi qytetarët për kriptomonedha me 2 miliardë dollarë iku nga Turqia në Shqipëri

Faruk Fatih Özer, themeluesi dhe CEO i shkëmbimit të brendshëm të monedhave kripto THODEX, u arratis jashtë vendit nga Aeroporti i Stambollit me 2 miliardë dollarë  para kripto.

Si rezultat i hetimeve, u përcaktua që Faruk Fatih Özer shkoi në kryeqytetin e Shqipërisë në Tiranë në orën 19.50 të martën, 20 prill.

Thuhet se Özer, i cili nuk kishte një akuzë ose urdhër arresti më 20 prill, hipi në avion pa ndonjë problem.

Nga ana tjetër, në mëngjes, ekipet e policisë bastisën zyrën e THODEX në Kadıköy dhe morën në pyetje punonjësit./Gazetaere

Kategoritë
LajmeRajoni