Mbappe: Është e lehtë të luash me Lionel Messin

Sulmuesi i Paris Saint-Germain Kylian Mbappe përshëndeti shokun e skuadrës Lionel Messi pas fitores 4-1 të skuadrës së tij kundër Club Brugge.

PSG hyri në ndeshje me kualifikimin e siguruar, por vendin e parë të paarritshëm. Kjo nuk e pengoi Mauricio Pochettino të zgjidhte ekipin e tij më të mirë në një ndeshje. Të dy Mbappe dhe Messi ishin të gatshëm për të dy portat në rrjetë, ndërsa PSG shpërbëu skuadrën e Belgjikës të martën.

Mbappe foli me UEFA-n, duke thënë: “Është e lehtë të luash me Lionel Messin”.

“Ai është lojtari më i mirë në botë. Ai fitoi Topin e Artë disa ditë më parë. Ai shënoi dy gola sot, është i lumtur dhe shpresoj se do të na ndihmojë në të ardhmen.”

“Ne donim ta fitonim këtë ndeshje në shtëpi me të gjithë tifozët këtu. Ishte e rëndësishme të shënonim shpejt në lojë, kjo është ajo që bëmë. Më pas shënuam për herë të dytë dhe ishim mirë gjatë gjithë ndeshjes.”

“Kemi pasur disa minuta në pjesën e dytë ku ishim jashtë loje, por duhet të përmirësohemi sërish. Jemi të lumtur me fitoren dhe jemi gati të luftojmë për ndeshjen e radhës këtë fundjavë.”

I pyetur nëse skuadrat do të duan të shmangin PSG-në në fazën e 16-të, Mbappe u përgjigj: “Nuk e dimë, ne presim shortin dhe do të shohim se me kë do të luajmë dhe do të jemi gati të luftojmë”.

Kategoritë
LajmeSport