Mbaron për 40 minuta konferenca me Merkel, protestojnë mediat në Kosovë

Konferenca e përbashkët për media e kryeministrit Edi Rama dhe kancelares gjermane Angela Merkel ka zgjatur më pak se 40 minuta.

Kjo ka sjellë një lloj proteste nga gazetarët në mediat shqiptarë të Kosovës të cilët kanë kërkuar më shumë kohë për pyetje.

Rama u shpreh se konferenca mund të vazhdojë me të por për shkak të axhendës, kancelares i duhet të largohet.

“Me mua bashkë por kancelarja nuk ia ka borxh”, tha Rama.

Kategoritë
LajmeRajoni