Mbetjet e një luftëtari amerikan u gjetën në pyll dy vjet pasi ai u zhduk

Eshtrat e luftëtarit MMA, David Koenig, janë gjetur në shtetin amerikan të Misurit. Amerikani konsiderohej i zhdukur dhe në momentin e zhdukjes ishte 25 vjeç.

Një kalimtar gjeti kockat dhe sendet e tij personale thellë në pyll, pasi kishte kërkuar për brirë dreri. Ekspertiza mjeko-ligjore konfirmoi identitetin e personit, ndërsa ekspertët përjashtuan lëndimet dhe vrasjen si shkak të vdekjes.

David Koenig u pa i gjallë për herë të fundit në shkurt 2020 dhe që atëherë është zhdukur.

Në atë kohë, ai u regjistrua në një hotel në Branson, Misuri. Familja e tij e raportoi atë të zhdukur dy muaj më vonë, dhe sipas Daily Star, luftëtari MMA u dërgoi mesazhe disa miqve nga hoteli duke kërkuar ndihmë sepse besonte se ishte në rrezik.

Kjo shkaktoi thashetheme se ai u vra, por mesa duket nuk është kështu dhe pyetja është nëse do ta zbulojnë ndonjëherë pse u largua dhe eci nëpër pyll.

Kategoritë
BotaLajme