Mbi 14 mijë të vaksinuar në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë vaksinuar 14 mijë e 149 persona.

Të vaksinuar me dozën e parë janë gjithsej 806 mijë e 209 persona, me dozën e dytë janë 551 mijë e 601 persona, ndërkaq numri total i dozave të administruara është 1 milion e 357 mijë e 810.

Ndryshe, gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur katër persona si pasojë e COVID-19 si dhe janë shënuar 56 raste të reja.

Kategoritë
LajmeVendi