Mbretëresha Elizabeth kërkon një menaxher në Instagram, një pagë prej 27 mijë paund në vit

Mbretëresha Elizabeth II po kërkon një menaxher në Instagram për të drejtuar profilet e Pallatit Buckingham. Reklama është botuar në faqen zyrtare të The Royal Household dhe është e hapur deri më 7 shkurt të këtij viti.

Shpallja e punës për menaxherin e profilit në Instagram vjen pasi në ditët e fundit është folur për kushtet e punës në oborrin mbretëror.

Kate dhe Princi William ishin gjithashtu në kërkim të punonjësve të rinj më herët. Gjegjësisht, ata po kërkonin punëtorë për të mirëmbajtur shtëpinë në Pallatin Kensington. Ekziston një kod i caktuar i sjelljes që të gjithë aplikantët për këtë punë duhet t’i përmbahen gjatë punës për Dukën dhe Dukeshën. Importantshtë e rëndësishme që ata të tregojnë gatishmëri për të udhëtuar, pasi çifti shpesh kalon kohë në rezidencën e tyre në Norfolk, me tre fëmijët e tyre.

Shpallja e punës në Pallatin Buckingham quhet zyrtarisht “Asistent për Komunikimin me Punonjës të Lartë”, por Instagram do të jetë një pjesë e madhe e punës.

Sipas reklamës së botuar nga familja mbretërore, kërkohet një asistent komunikimi, dhe ai do të jetë në krye të uebit dhe rrjeteve sociale. Familja mbretërore po ofron 27,000 në vit për këtë pozicion./Gazetaere

Kategoritë
BotaLajme