Mbrojtësi shqiptar përplaset keq gjatë ndeshjes, dërgohet në spital

Momente frike në fund të pjesës së parë për futbollistin shqiptar Frèderic Veseli.

Mbrojtësi i Salernitanas pati një përplasje me shokun e skuadrës, duke u hedhur në tokë dhe duke goditur kokën.

Siç raportohet nga “Calcionews24”, Veseli u zëvendësua në fund të pjesës së parë dhe u transportua në spitalin Ruggi ku iu nënshtrua një skanimi CT.

Për fat të mirë, gjendja e futbollistit shqiptar, paraqitet e qëndrueshme. Nëpërmjet një story në “Instagram”, Veseli ka konfirmuar se është mirë, duke falenderuar të gjithë për mesazhet e dërguara.

Kategoritë
LajmeSport