Më shumë se 8 shkolla fillore dhe kopshte të fëmijëve u sulmuan nga forcat izraelite me gaz lotësjellës (Video)

Izraeli vazhdon politikat e tij të pushtimit dhe represionit në qytetin e Hebronit në Bregun Perëndimor pa ndërprerje.

Forcat izraelite sulmuan jugun e qytetit dhe sulmuan më shumë se 8 shkolla fillore dhe kopshte të fëmijëve me bomba zanore dhe gaz lotsjellës.

Në bastisje, fëmijët e vegjël përjetuan frikë dhe panik të madh.

Në një nga shkollat, momentet kur fëmijët u larguan nga ndërtesa në panik u kapën nga kamerat.

Kategoritë
BotaLajme