Mergim Berisha pranë transferimit tek gjiganti turk

Sulmuesi i Salzburgut, Mergim Berisha duket se do të ndryshojë ambient klubesh.

Raportet nga Turqia theksojnë se lojtari është pranë akordit me gjigantin turk, Fenerbahce dhe se lojtari tashmë ndodhet në Turqi për të nënshkruar kontratën me klubin turk.

Sulmuesi gjermano-kosovar i cili thuhet se do të pranojë Kosovën për të luajtur, është afër ndryshimit të klubeve. Thuhet se ai është në Turqi për të zgjidhur detajet e fundit, raporton gazetari turk Yağız Sabuncuoğlu.

Mergim Berisha ka zhvilluar 58 paraqitje me RB Salzburg, duke shënuar 24 gola, e regjistruar 15 asistime.

Kategoritë
Sport