Mesut Ozil: Para se të dal në ndeshje lexoj Kuran dhe bëj lutje për bashkëlojtarët e mi

Lojtari i ri i Fenerbahçesë, Mesut Ozil në një intervistë në TRT Deutsch ka folur për procedurën e transferimit deri tek kjo ekipë

Ai ka thënë se Fenerbahçe ishte një ekip që gjithmonë ka përcjellur edhe kur ishte në Gjermani

“ Gjithmonë kam pasur simpati për ekipin e Fenerbahçesë edhe kur isha në Gjermani, tash do të luftojë për këtë ekip normalisht që synimi ynë është kampionati në superligë“

Ozil ka bërë të ditur se para se të del në fushë çdo herë lexon Kuranin dhe bën lutje pra është praktikuesi I fesë Islame

“ Unë jam Musliman dhe çdo herë para se të dal në fushë bëjë lutje për vete dhe bashkëlojtarët e mi“ tha Ozil

Ndërsa për pyetjen se kur do të realizojë ndeshjen e parë Ozil ka thënë se kur është I gatshëm dhe këtë do të vendos së bashku me trajnerin Erol Bulut./Gazetaere


Kategoritë
LajmeSport