Mini-shengeni, Rama e Vuçiq sot dhe nesër në Shkup

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot dhe nesër do të takohet në Shkup me kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Takimi vjen nën suaza të iniciativës për bashkëpunimi të njohur si “Mini -Shengen”.

Liderët pritet të marrin pjesë në Forumin Ekonomik për Bashkëpunim Rajonal të organizuar nga Odat Ekonomike të Shqipërisë Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë, raporton Alsat-M.

Kategoritë
LajmeRajoni