Ministri i Jashtëm turk rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushollu (Mevlut Çavuşoğlu) ka rezultuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19),

Këtë e ka bërë të ditur ministri të mërkurën, më 16 shkurt në profilin e tij në Twitter.

Kreu i diplomacisë turke vuri në dukje se të mërkurën bëri një test për koronavirus dhe rezultati doli pozitiv.

“Lavdi të Plotfuqishmit, sëmundja është e lehtë. Do të punoj nga shtëpia për disa kohë”, thotë ministri në mesazh.

 

Kategoritë
BotaLajme