Ministri i Shëndetësisë tradhton gruan me këshilltaren e tij

Skandal i madh ka ndodhur në Angli pasi që ministri i shëndetësisë Matt Hancock u kap në kamera duke tradhtuar gruan me këshilltaren e tij

Imazhet e Hancock duke tradhtuar gruan e tij u bë bujë në mediat britanike.

Gina Coladangelo, e cila është e martuar dhe ka tre fëmijë, është këshilltarja e Hanocock dhe janë njoftuar kur ishin student në Universitetin e Oksfordit..

Ministri i Shëndetësisë Hancock hodhi poshtë thirrjet për dorëheqjen e tij pasi dolën fotot e tij duke mashtruar gruan e tij.

Në një deklaratë me shkrim, Hancock tha, “Unë pranoj që kam shkelur rregullat e distancimit shoqëror në këto rrethana por nuk do të jap dorëheqje”.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme