Ministrja serbe: Brukseli t’ia liberalizojë vizat Kosovës

Ministrja për të Drejtat e Njeriut dhe Minoritete në Serbi, Gorana Çomiq, ka thënë se Bashkimi Evropian duhet t’i liberalizojë vizat për Kosovën.

“Brukseli duhet të miratojë liberalizimin e vizave për Kosovën”, është shprehur, raporton Tanjug, transmeton Klankosova.tv.

“Po ashtu BE duhet t’i hapë negociatat për pranim për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”

Për të kjo do të ishte porosi se projekti i paqes është ideja bazike e unionit.

Kategoritë
LajmeRajoni