Miratohet Projektligji për Provimin e Jurisprudencës

Me 58 vota për, asnjë kundër, dhe pesë abstenime është miratuar Projektligji për Provimin e Jurisprudencës.

Në Kuvend ishin të pranishëm 61 deputetë, njofton Klankosova.tv.

Kurse miratimi i projektligjit ndodhi pas debateve në mes të opozitës dhe pozitës, si dhe pas një pauze, pasiqë në seancë nuk kishte kuorum për hedhjen në votim të këtij projektligji.

Kategoritë
LajmeVendi