Mjeti detar luftarak pa ekuipazh i Turqisë e godet objektivin me saktësi maksimale (Video)

Mjeti detar luftarak pa ekuipazh (AUSV) i Turqisë, i prodhuar tërësisht me mundësi kombëtare, bëri qitjen e tij të parë në kuadër të Stërvitjes “Ujku i Detit-2021” (Denizkurdu-2021), e cila po zhvillohet në Egje dhe Mesdheun Lindor, duke e goditur objektivin me saktësi maksimale. Njoftimi u bë nga Ministria e Mbrojtjes Kombëtare me një postim në rrjetin social “Twitter”.

 

Kategoritë
BotaLajme