Momente emocionale – Vajza e Maradonës shpërthen në lotë në stadiumin e Boca Juniors

Boca Juniors zhvilloi ndeshjen e parë të tyre  pas vdekjes së legjendës argjentinase Diego Armando Maradona. Vajza e Maradonës , e cila zuri vendin e saj në tribunë, nuk ishte në gjendje të mbajë lotët e saj.

Momente emocionale u përjetuan në stadiumin me famë botërore të Boca Juniors, La Bombonera, për shkak të vdekjes së Maradonasë.

Vajza 33-vjeçare e legjendës kishte momente mjaft emocionuese ndërsa lojtarët e Boca Juniors shkuan në pjesën e përparme të tribunës dhe duartrokitën

Dalma gjithashtu ndau një mesazh emocionues nga llogaria e saj në rrjetet sociale dhe tha: “Unë gjithmonë kam qenë aq e frikësuar se mos vdes. Nuk kam frikë të vdes më … Sepse e di që kur të vdes, do të takohem dhe do të përqafoj përsëri. Më ka marrë malli për ty baba … Gjysma e zemrës sime është zhdukur me ty. Ti shumë. Unë të dua dhe do të të mbroj deri në fund të jetës sime. Jam shkatërruar, por do të vazhdoj. Më prit atje. Të dua shumë. “./Gazetaere

https://youtu.be/IZTn55T9Jg0

Kategoritë
BotaLajme