Momenti kur droni turk djeg autokolonën ruse në Ukrainë (Video)

Forcat e Armatosur ukrainase kanë raportuar se po përdorin dronë të Turqisë Bayraktar TB-2.

Sipas shtabit të Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës, ky dron turk ka shkatërruar një skalion që dërgonte karburant dhe municione për trupat ruse.

Kategoritë
BotaLajme