Muriqi e ‘rehaton’ Rashanin në Turqi, arrihet marrëveshja

Elbasan Rashani do të vazhdojë karrierën në Turqi.

Sulmuesi kosovar ka arritur marrëveshje me skuadrën Erzurumspor që bën gara në Superligë.

Mediat turke raportojnë se Vedat Muriqi ka qenë negociues dhe ia ka propozuar 27 vjeçarin skuadrës turke.

Erzurumspor sivjet po lufton për ekzistencë, pas 19 xhirosh ka 16 pikë.

Ndryshe, Rashani gjatë gjithë karrierës ka luajtur në Norvegji te 3 skuadra, Odd, Brondby dhe Rosenborg.

Kategoritë
Sport