Në Francë po qarkullojnë pretendime se gruaja e Macronit e ndërroi gjininë nga mashkull në femër

Disa muaj para zgjedhjeve presidenciale franceze, thashethemet e çuditshme filluan të qarkullojnë në internet – se zonja e parë e Brigitte Macron atje lindi mashkull.

E gjithë historia ka dalë në revistën e djathtë Faits et Documents, e cila ka vënë theks të veçantë se si hetimi i këtij pretendimi është shtruar me dijeninë e ekspertëve dhe se ka zgjatur deri në tre vjet.

E përmuajshmja, e cila përndryshe publikon teori të çuditshme për personazhet publike, deklaroi se Brigitte në fakt ka lindur si një njeri Jean-Michel Trogneux.

Gazetarja Natacha Rey, e cila u sigurua të hetonte akuzat, shpjegoi gjithçka në një intervistë katër orëshe që mblodhi gjysmë milioni shikime në kohë rekord pak para se të fshihej nga YouTube.

Sipas mediave vendase, hashtag-u #JeanMichelTrogneux ishte në krye të trendit të Twitter-it në Francë, dhe është bërë objektiv i diskutimeve të shumta.

“Nëse po kërkoni prova të vërteta – hunda qëndron e njëjtë nga fëmijëria deri në moshën madhore”, është një nga komentet.
“Gjëja më e frikshme është se askush nuk habitet”, “Shikoni se si ulet ajo në një karrige. Burrat dhe gratë janë të ndryshëm në disa gjëra, por ajo ulet si një burrë”, “Kjo në fakt mund të jetë e vërtetë”, “Unë” m në shok,” “Hunda dhe veshët bëhen më të mëdhenj për vite, por mos ndryshoni,” “Ky është një krim,”” Ju keni shkuar shumë larg”, “Hunda nuk mund të jetë matës për diçka si kjo, “” Provë budallaqe”, “janë vetëm disa nga komentet.

As Brigitte 68-vjeçare nuk kishte ndërmend të heshtte për marrëzitë. Sipas gazetës Le Figaro, zonja e parë synon të nisë procedurat ligjore dhe të ngrejë padi kundër iniciatorit të kësaj teorie të çmendur.

Gjithçka u konfirmua nga avokati i saj Maitre Jean Ennochi, i cili tha se ishte një shpifje e tmerrshme.

Kjo nuk është hera e parë që ndodh diçka e ngjashme. Thashetheme të çuditshme qarkulluan në vitin 2017 për Zonjën e Parë të Amerikës, Michelle Obama, por edhe ish-kryeministren e Zelandës së Re Jacinda Ardern.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme