Në media u raportua se është i sëmurë, Erdogan luan basketboll me të rinjët (Video)

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan shkoi sot në Stamboll Umraniye për të marrë pjesë në hapjen e “Kopshti i Kombit”.

Erdogan, i cili u takua me të rinjtë para hapjes së Kopshtit të Kombit në Ümraniye, ishte i ftuar në ndeshje dhe nuk ia kthehu ftesën e të rinjve në fushën e basketbollit, iu bashkua skuadrës së bashku me zëdhënësin presidencial, Ibrahim Kalın.

Pavarësisht lajmeve të rreme për Presidentin Erdogan në rrjetet sociale nga llogaritë dhe mediat të ndryshme që janë nën kontrollin e Feto-së, shihet qartë se Erdogan është mjaft energjik dhe nuk ka ndonjë problem shëndetësor./Gazetaere

https://vcdn2.ensonhaber.com/flv/flvideo/v/2021/11/05/cumhurbaskani-erdogan-umraniye-millet-bahcesinde-genclerle-basketbol-oynadi_708144.mp4

Kategoritë
BotaLajme