Në QKUK po trajtohet 14 pacientë, gjendja sipas mjekëve mesatarisht e rëndë

14 pacientë po trajtohen në Emergjencën e QKUK-së, të cilët janë sjellë nga Ferizaji ku ka ndodhur një shpërthim në një qendër tregtare, raporton Ekonimia Online

Doktor, Agron Çitaku ka thënë se 5 nga të pranuarit janë në sallën e operacionit dhe 4 të tjerë p[o presin për ty hyrë në operim, kurse një është dërguar në Klinikën e Ortopedisë.

Ai ka thënë se gjendja e tyre është mesatarisht e rëndë.

Kategoritë
LajmeVendi