Nëna sjell në jetë foshnjën që peshon mbi 6 kg

Një nënë ka sjellë në jetë një foshnje që peshon më shumë se 6 kg.

Cherral Mitchell, 31 vjeç, kishte nevojë për dy mami për të lindur beben e saj,  pasi  peshonte 6.7 kg.

Mediet e huaja shkruajnë se besohet se ky fëmijë  të jetë i porsalinduri i tretë më i madh ndonjëherë në Mbretërinë e Bashkuar.

Për këtë arsye, ai është quajtur si ‘Baby Hippo’ dhe ‘Butter Bean’. Nëna e bebes, e cila ka tre fëmijë të tjerë, tha: “Ne nuk mendonim se ai do të ishte kaq i madh”.

Kategoritë
BotaLajme