Nga Libani drejt Izraelit lëshohen tre raketa (Video)

Një njoftimin e ushtrisë izraelite theksohet se sirenat binin në qytetet Tel Hai, Kiryat Shemona dhe Kafr Giladi, pranë kufirit me Libanin.

Ushtria izraelite njoftoi se tre raketa janë lëshuar nga Libani drejt veriut të vendit. Dy ranë në Izrael, ndërsa e treta në territorin libanez.

Një njoftimin e ushtrisë izraelite theksohet se sirenat binin në qytetet Tel Hai, Kiryat Shemona dhe Kafr Giladi, pranë kufirit me Libanin.

Sirenat u dëgjuan për shkak të tre raketave të lëshuara nga Libani, ndërsa u theksua se dy ranë në zonat në Izrael, dhe një në territorin libanez. Ushtria izraelite u kundërpërgjigj me zjarr drejt palës libaneze.

Mediat izraelite raportuan se një nga raketat shkaktoi zjarr të vogël.

Kategoritë
BotaLajme