Një izraelit i armatosur vret një palestinez dhe plagos dy të tjerë

Dëshmitarët okularë thonë se sulmi u krye nga një izraelit në qytetin Lod në juglindje të Tel Avivit.

Një palestinez është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur pasi një izraelit i armatosur hapi zjarr në qytetin Lod, në juglindje të Tel Avivit.

Në një deklaratë, policia izraelite njoftoi se një nga tre personat që u qëlluan u vra dhe dy të tjerë u shtruan në spital në gjendje kritike.

Pas incidenteve në Kuds dhe në Xhaminë Al-Aksa, demonstrata në mbështetje të Kudsit dhe Xhamisë al-Aksa u mbajtën në shumë vendbanime arabe në Izrael. Policia izraelite arrestoi shumë palestinezë që morën pjesë në protesta.

Përveç kësaj, policia izraelite arrestoi 16 palestinezë gjatë demonstratave në qytetin Lod, sipas mediave lokale.

Kategoritë
BotaLajme