Një turmë armene sulmon familjen turke në Francë, 4 të plagosur

Grupi hyri në shtëpinë e familjes në rrethin Kellerman dhe i sulmoi ata.

Katër persona u plagosën kur një grup prej rreth 40 armenë sulmuan një familje turke në Saint-Die-Des-Vosges, Francë, raporton Anadolu Agency (AA).

Grupi hyri në shtëpinë e familjes në rrethin Kellerman dhe i sulmoi ata.

Duke folur për AA, një nga anëtarët e familjes tha se të shtunën, një armen goditi djalin e familjes së kushëririt të tij me automjetin e tij dhe filloi një mosmarrëveshje mes tyre.

Ai theksoi se ishin takuar me armenët më pas dhe menduan se ishin të lidhur me incidentin. Anëtari i familjes tha se më vonë atë ditë, armenët hynë në shtëpinë e familjes së kushëririt të tij dhe i sulmuan ata me shkopinj bejsbolli, thika dhe shufra hekuri.

Anëtari i familjes shtoi se njëri nga sulmuesit ka pasur edhe armë.

Katër persona u plagosën në incident, tha anëtari i familjes, duke shtuar se një pësoi tre fraktura në kafkë dhe tre të tjerë u shtruan në spital, ku njëri prej tyre duke iu nënshtruar operacionit.

Një anëtar i grupit armen hapi zjarr në ajër me armë derisa largohej nga vendi i ngjarjes, tha anëtari i familjes.

Kategoritë
BotaLajme