Një ushtar amerikan humbi jetën në Afganistan nëna e tij kritikoi Bidenin por ja çfarë ndodhi më pas !

Nëna Shana Chappell, e cila humbi djalin e saj në një sulm  në Afganistan , kritikoi Joe Biden në rrjetet sociale. Si rezultat, i kësaj iu bllokua llogaria në Facebook

Derisa politikat e Joe Biden gjatë procesit të evakuimit sollën kritika, këtë herë deklaratat e nënës së ushtarit të vdekur amerikan u bënë fokusi i diskutimit.

Shana Chappell, nëna e marinarit 20-vjeçar amerikan Kareem Nikoui, e cila u vra në një sulm  në qytetin e Kabulit, kritikoi ashpër Presidentin Joe Biden

Mesazhi i nënës

“Presidenti Joe Biden … po ju shkruaj këtë mesazh. E di që fytyra ime është e gdhendur në trurin tuaj. Dje shikova drejtpërdrejt në sytë tuaj dhe ju fola. Do të më shihni përsëri pas Unë e varros djalin tim. Mos harroni, ai që qëndron 10 centimetra nga fytyra juaj dhe unë kurrë nuk do ta përqafoj djalin tim, buzëqeshjen e tij. “Unë isha ai që tha se nuk mund ta dëgjoja. Ti më ndërpreve dhe më tregove historinë tënde të trishtuar, Pastaj fillova të shpjegoj se si ma morët djalin tim dhe si nuk do ta përqafoja, puthja apo qeshja kurrë më me të. U ktheve. Unë thashë që gjaku i djalit tim ishte në duart tuaja dhe ju e vutë dorën pas shpine dhe u largove.Ju nuk jeni presidenti i SHBA. Një ditë do të largoheni nga Shtëpia e Bardhë sepse nuk i përkisni atje. Gjaku i 13 (ushtarëve amerikanë) është në duart tuaja. Nëse presidenti Trump do të ishte në karrigen tuaj, djali im dhe të tjerët do të ishin ende gjallë “.

Pas kritikave të Anne Shana Chappell, llogaritë e saj në Instagram dhe Facebook u bllokuan

Chappell pohoi se platforma e mediave sociale filloi të shënonte disa nga postimet e tij “muaj më parë” dhe filloi të dërgonte paralajmërime që mund të çaktivizonin llogarinë e tij.

Kategoritë
BotaLajme