Nora Gjakova: Nuk po mund të besoj ende se jam kampione olimpike

Nora Gjakova në emocione të mëdha ka thënë se nuk po mund ende të besojë se është kampione olimpike.

Gjakova pak minuta më parë e ka fituar medaljen e artë në “Tokio 2020” në kategorinë deri 57 kilogramë në xhudo. Është medalja e dytë e artë e Kosovës në Tokio, pas asaj të Distria Krasniqit dhe e treta e artë olimpike në përgjithësi. Majlinda Kelmendi kishte fituar të artën për Kosovën në “Rio 2016”.

“Emocione të pabesueshme. Të them të drejtën nuk e kam prit të bëhem kampione olimpike. Ende nuk po mund të besoj”, ka thënë Nora Gjakova për KTV-në.

Ajo ka pasur lot gëzimi, ndërsa është përqafuar me ekipin e xhudos.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreSportVendi