Nora Gjakova shfaqet me veshje tradicionale japoneze

Kampionia olimpike në “Tokio 2020”, Nora Gjakova vazhdon të bëjë bujë në Japoni.

Ajo triumfoi dje në “Tokio 2020”, duke e fituar medaljen e artë në xhudo.

Ndërsa në shenjë respekti për vendin nikoqir dhe pritjen madhështorë që i kanë bërë ekipit të xhudos, Nora sot është shfaqur me veshje tradicionale japoneze.

Të kujtojmë se dje kryetari i bashkësisë së Japonisë kishte stolisur gjithë zyrën e tij me flamuj të Kosovës.

Kategoritë
Sport