Nxënësja shkon në shkollë me shenja dhune në fytyrë, intervistohet si i dyshuar babai i saj

Një nxënëse ka shkuar në shkollë me shenja dhune ne fytyrë, ndërsa në cilësinë e të dyshuarit është intervistuar babai i saj.

Pas intervistimit, rasti ka shkuar në procedurë të rregullt, njofton policia me anë të raportit 24-orësh.

Njoftimi i plotë i policisë:

Prishtinë 18.05.2021 – NN. Është raportuar se nxënësja femër kosovare ka ardhë në shkollë me shenja dhune në fytyrë. Është intervistuar i dyshuari mashkull kosovar babai i viktimës dhe me vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Kategoritë
LajmeVendi