Osmani: Nuk pajtohem me Raportin e KE-së për vettingun, inkurajoj institucionet të vazhdojnë me reforma

Presidentja Vjosa Osmani tha se nuk pajtohet me raportin e Komisionit Evropian për procesin e vetting-ut, ku thuhet se rivlerësim i plotë dhe i menjëhershëm i të gjithë prokurorëve dhe gjyqtarëve paraqet një burim shqetësimi serioz

Kategoritë
LajmeVendi