Ozil: Nuk pensionohem pa luajtur edhe për këtë skuadër

Mesut Ozil ka thënë se ai nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli kur të largohet nga Arsenali, me preferencën e tij që është një lëvizje në Fenerbahce ose Major League Soccer.

Ish-reprezentuesi gjerman është në një periudhë të zymtë të karrierës së tij në Arsenal, pasi ishte përjashtuar nga skuadra nga menaxheri Mikel Arteta.

Ozil nuk është paraqitur për Arsenalin që nga muaji Mars, pavarësisht se ai është i aftë dhe i disponueshëm për lojë, dhe tani është çështja nëse ai largohet në janar apo në fund të sezonit.

Ozil u pyet gjithashtu nëse ai planifikon të pensionohet kur të largohet nga Arsenali, dhe 32-vjeçari ishte i qartë në përgjigjen e tij.

“Patjetër që do ta bëj,” tha ai kur u pyet nëse do të luante pas largimit nga Arsenali.

“Ka dy vende në të cilat unë dua të luaj futboll para se të dal në pension: Turqia dhe SHBA. Nëse do të shkoja në Turqi, mund të shkoja vetëm në Fenerbahce.”

Gjigandët turq janë lidhur fort me një transferim të Ozilit dhe raportohet se operacioni mund të mbyllet këtë muaj.

“Unë jam rritur si një tifoz i Fenerbahces si fëmijë në Gjermani,” tha ai. “Çdo person gjermano-turk mbështet një ekip turk kur të rriten në Gjermani. Dhe imi ishte Fenerbahce. Fenerbahce është si Real Madridi në Spanjë. Klubi më i madh në vend. ”, tha në fund Ozil.

Kategoritë
Sport