Pamje dramatike nga Rusia, studentët hidhen nga dritaret pas të shtënave me armë

Pamje dramatike vijnë nga Rusia pas të shtënave me armë në një universitet shtretëror. Nga videot e publikuara në mediat duken studentët të cilët hidhen nga dritaret për të shpëtuar.

Deri më tani, mediat raportojnë për të paktën katër viktima dhe dy të plagosur pasi persona ende të paidentifikuar hapën zjarr në Universitetin Prem.

 

Foto të shkrepura nga vendi i ngjarjes tregojnë një person me armë në dorë jashtë universitetit ndërsa studentëve në auditorë u është thënë që të qëndrojnë pa lëvizur. Universiteti Perm është i njohur për ekselentët në mjekësi dhe është një nga universitetet më të vjetër në Rusi.

Kategoritë
BotaLajme