Pamje shqetësuese nga SHBA: kur fëmijët e gjejnë veten mes plumbash

Një vajzë 10-vjeçare dhe vëllai i saj më i vogël 5 vjeç u qëlluan pothuajse kur vizita e tyre në një dyqan ëmbëlsirash u kthye në një skenë të tmerrshme të përshkallëzimit të dhunës në Neë York City, siç dëshmohet nga pamjet shqetësuese të lëshuara nga FOX 5

Të paktën një duzinë të shtënash u qëlluan nga një person me të zeza ndërsa ai u përpoq të vriste një burrë tjetër, i cili, gjatë arratisjes i rrëzoi fëmijët në rrugë dhe, në një moment, dukej se po përpiqej të fshihej pas tyre.

Për fat të mirë, asnjë fëmijë nuk u preket, dhe në një moment shohim aktin heroik të vajzës që dëshiron të shpëtojë vëllain e vogël me trupin e saj.

Sulmuesi iku me një skuter.

Viktima u qëllua tre herë, një herë në shpinë dhe një herë në secilën këmbë. Burri u dërgua në Spitalin Bronx Liban, ku iu nënshtrua një operacioni të premten në mbrëmje. Ai pritet të mbijetojë, thanë burimet.

“Shumë gjëra të këqija po ndodhin në këtë lagje,” shtoi Nilda Hock, një grua 75-vjeçare që jeton afër vendit të sulmit. /tesheshi.com/

Kategoritë
BotaLajme