Pamje të rënda (+18) ! Vogëlushja 4 vjeçare e cila u sulmua nga dy pitbullë është në gjendje të rëndë shëndetësore

Mjekja e 4-vjeçares Asiye Ateş, e cila u sulmua nga dy qen të racës Pitbull, tha se gjendja shëndetësore  është kritike dhe tha se një gjë të tillë e hasi për herë të parë në jetën e saj profesionale.

Dy qen pitbull sulmuan një ditë më parë 4-vjeçaren Asiye Ateş në lagjen Şahinbey të Gaziantepit.

Ndërsa rreziku për jetën e vogëlushes Asiye, e cila u plagos rëndë nga sulmi i qenve, në kuadër të hetimeve të nisura për ngjarjen u arrestuan 3 persona.

Asiye, e cila u plagos rëndë në zonën e kokës dhe fytit, u transferua në një spital privat pas trajtimit të saj në Spitalin e Trajnimit dhe Kërkimit të Universitetit Gaziantep Şahinbey.

“Kur erdhi vajza e vogël, ajo ishte pa ndjenja. Ajo që na shqetëson më shumë është infeksioni. Ka humbje të indeve në lëkurën e kokës dhe humbje në indet e eshtrave. Ka goditje të rënda të lidhura me pickimin në kokë dhe në rajonin e veshit të djathtë. Ka dëmtime të rënda në veshin e djathtë, ka dëmtime serioze të daulles së veshit, nerva që vijnë në nervin e fytyrës. Kërcënimi për jetën e tij vazhdon” tha mjekja

“Nuk kam parë kurrë një kafshim kaq të rëndë qeni. Nuk e kam parë kurrë në jetën time profesionale, veçanërisht në një mënyrë që mund të thithë dhe thyejë indin kockor në kokë dhe qafë” shtoi ajo./Gazetaere

Kategoritë
LajmeTë ndryshme