Pamjet nga arrestimi i mashtruesit i cili mashtori me mijëra persona në Turqi

Mehmet Aydın, me nofkën ‘Tosuncuk’, u arratis jashtë vendit duke viktimizuar mijëra njerëz me premtimin e një fitimi të lartë përmes Bankës Çiftlik, të cilës ai ishte themelues, 3 vjet më parë.

Mehmet Aydin bëri një lëvizje befasuese ditën tjetër dhe u dorëzua në ambasadën turke në Sao Paulo, Brazil.

Aydin, të cilit iu kërkua të burgosej deri në 75,000 vjet për mashtrim dhe të dëbohej nga Brazili, do të jetë në Turqi sot në orën 22:30.

Fotografitë e para të Aydın, i cili u nis të vinte në Stamboll me një aeroplan që i përkiste Turkish Airlines (THY), u shpërndanë në rrjete sociale

 

Kategoritë
BotaLajme