Panik dhe frikë për të ardhmen, qytetarët largohen nga Ukraina

Pak më shumë se dy orë më parë, Presidenti rus Vladimir Putin njoftoi aksionin ushtarak në Ukrainë.

Shumë njerëz në Kiev kanë nxituar në stacionet e metrosë për t’u strehuar.

Të tjerë kanë hipur në autobusë për t’u larguar nga qyteti dhe ka radhë makinash që përpiqen të dalin.

Kategoritë
BotaLajme