Pas Berishës, Prishtina ndërpren bashkëpunimin me një tjetër futbollist

Pas Berishës, Prishtina ndërpren bashkëpunimin me një tjetër futbollist

Pasi zyrtarizoi largimin e Besart Berishës, FC Prishtina ka njoftuar edhe për një tjetër largim.

Bëhet fjalë për Kristi Vangjelin, i cili më nuk do të jetë pjesë e klubit bardh e kaltër.

Vangjeli zbarkoi te Prishtina para fillimit të edicionit me ç’rast firmosi kontratë një-vjeçare, mirëpo me pajtimin e të dyja palëve u vendos që Vangjeli të largohet nga klubi më herët.

Ish-futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë dhe disa skuadrave evropiane, në dhjetë ndeshje në të gjitha garat regjistroi një asistim.

Kategoritë
Sport