Pasi e shau në tubim Agim Bahtiri, qytetari i shkon në zyrë

Njëri nga personat që po merrte pjesë në tubim, është munduar disa herë të merrte fjalën por nuk i ishte dhënë.

I menjëhershëm ishte edhe reagimi i mbrojtjes së Kurtit e Osmanit por një reagim jo të mirë e pati edhe Agim Bahtiri, kryetari i kësaj komune i cili e shau me nënë qytetarin i cili bëri tollovi tubimin e VV-së në këtë qytet.

E si duket sot ky qytetar është penduar dhe ka shkuar në zyrën e Bahtirit i cili e shau, për ti kërkuar falje.

Kështu ka bërë të ditur vetë, Berat Pllana, i cili ka thënë se nuk kishte për qëllim të nervozonte askënd dhe as të prishte tubimin.

“Sot kam ardhur te kryetari për t’i kërkuar falje për nervozën që ia kam shkaktuar atë ditë, nuk ka qenë qellimi im të shkaktoj ndonjë telashe.

Kerkova nga kryetari qe ta percjell kete kerkim-falje edhe te presidentja Vjosa Osmani dhe z. Albin Kurti.

Dhe, gjithashtu ju kerkoj falje gjithe pjesmarrësve qe kane qene ne tubim, sepse nuk ka qene qellim i imi te prishet tubimi”, ka thënë ai.

Kategoritë
LajmeVendi