Për Muriqin ka oferta nga Anglia

Sulmuesi i ardhur nga Fenerbache te Lazio ishte një nga dështimet më të mëdha të merkatos së kryeqytetasve.

Tashmë interes për lojtarin nga Kosova ka Hull City. Tigrat do të donin që Muriqi të transferohej tek ata dhe t’i ndihmonte dhe të shmangte rënien nga kategoria.

Lazio është e gatshme të ulet të bisedojë për të larguar Muriqin, pasi ai nuk është në planet e Sarrit.

Kategoritë
Sport