Pesë raste me Covid-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

Shqipëria ka regjistruar pesë raste me COVID-19 dhe asnjë të vdekur në 24 orët e fundit.

Sipas njoftimit numri i rasteve aktive me COVID në Shqipëri është 100, një shifër e ulët në krahasim me vendet e tjera në Ballkan apo Evropë.

Nga 4064 testime të kryera kanë rezultuar pozitive rastet e identifikuara në këto bashki: 3 raste në Shkodër, 1 rast në Tiranë dhe 1 në Vlorë.

Kategoritë
LajmeRajoni