“Po ndiqnim urdhrat”, pilotët rusë luten për mëshirë

Pilotët rusë që janë kapur në Ukrainë kanë kërkuar mëshirë, ndërkohë që ndodheshin para forcave ushtarake ukrainase.

‘Po ndiqnin urdhrat’ dëgjohet tek flet piloti rus i kapur nga ukrainasit.

Fotot dhe videot tregojnë burrat, disa në gjunjë me duar pas kokës dhe të tjerë me gjakderdhje të madhe, pasi u ndaluan nga ushtarët dhe civilët në një fushë.

Kjo vjen pasi pamjet treguan se dy pilotë u hodhën nga një avion – që mendohet të jetë një Su-30 – pasi u rrëzua mbi qytetin ukrainas të Chernihiv të shtunën.

U shfaqën gjithashtu pamje nga një pilot rus i veshur me një bluzë blu dhe një bluzë me gjak duke u trajtuar për një plagë në kokë pasi u përplas në një fushë.

Me një fashë rreth kokës, ai tundi kokën i lodhur ndërsa trupat ukrainase i bënin pyetje.

Kategoritë
BotaLajme