Policia jep detaje se si ndodhi ngjarja e rëndë ku mbeti e vdekur ish-asamblistja e PDK-së në Gjilan

Pak më parë u raportua për vdekjen e 44-vjeçares nga Gjilani, ish-asamblistja e PDK-së, Arzie Nuhiu, e cila dyshohet se ra nga kati i pestë i banesës.

Lidhur me këtë ngjarje Policia e Kosovës ka dhënë detaje të reja.

Siç njofton Policia, rasti tragjik ka ndodhur sot rreth orës 03:50, në rrugën “Raif Halimi”, ku në pjesëm e pasme të njërës nga ndërtesat në këtë rrugë, është gjetur pa shenja jete trupi i viktimës.

“Njësitet policore nga stacioni policor i Gjilanit me urgjencë kanë dalë në vendin e ngjarjes. Më pas nga familjarët është identifikuar se bëhet fjalë për A. N. (1977) femër shtetase e Kosovës, që ishte duke banu në katin e pestë të ndërtesës në këtë rrugë”, thuhet në përgjigjen e PK-së.

Tutje, Policia njofton se dyshimet fillesatare janë se viktima Nuhiu ka rënë nga ballkani i saj ku ishte duke jetuar.

“Dyshimet fillestare janë se e njëjta ka rënë nga ballkoni i banesës së saj ku ishte duke jetuar. Në vendngjarje ka prezantuar shërbimi Emergjent (ndihma e parë ) ku nga mjeku kujdestar i kësaj njësie është konstatuar vdekja . Në vendngjarje ka prezantuar prokurori i shtetit për “Krime të Rënda”, njësitet e hetimeve dhe forenzikës rajonale . Prokurorin i shtetit ka urdhëruar që trupi i pa jetë dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore – Prishtinë”, thuhet ndër tjera në njoftimin e Policisë.

Rasti është cilësuar si vdekje e dyshimtë, gjersa hetimet nga Policia vazhdojnë.

“Rrethanat dhe motivet se si ka ndodhë ky rast i rëndë ende nuk dihen. Rasti për momentin është cilsuar si “Vdekje e dyshimt” dhe hetimet e mëtejme janë duke i udhëheq Policia e Kosovës njësitet e hetimeve Rajonale në kordinim me Prokurorin e shtetit”, thuhet në përgjigjen e Policisë Rajonale të Gjilanit për Reporteri.net.

Kategoritë
LajmeVendi