Presidenti Erdoğan zhvillon bisedë telefonike me homologun lituan Nauseda

Sipas deklaratës së Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës së Turqisë, në bisedë u diskutuan çështjet rajonale dhe zhvillimet e fundit, veçanërisht sulmi i Rusisë ndaj Ukrainës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, zhvilloi bisedë telefonike me presidentin e Lituanisë, Gitanas Nauseda, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas deklaratës së Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës së Turqisë, në bisedë u diskutuan çështjet rajonale dhe zhvillimet e fundit, veçanërisht sulmi i Rusisë ndaj Ukrainës.

Kategoritë
BotaLajme