Presidenti i Turqisë dhe ai i Turkmenistani diskutojnë çështjet rajonale dhe dypalëshe

Drejtoria Turke e Komunikimeve njoftoi se Erdoğan dhe Berdimuhamedov diskutuan çështjet rajonale dhe hapat për të përmirësuar më tej marrëdhëniet dypalëshe

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij nga Turkmenistani, Gurbanguly Berdimuhamedov, kanë zhvilluar një bisedë telefonike, transmeton Anadolu Agency (AA).

Drejtoria Turke e Komunikimeve njoftoi se Erdoğan dhe Berdimuhamedov diskutuan çështjet rajonale dhe hapat për të përmirësuar më tej marrëdhëniet dypalëshe.

Më tej, thuhet se presidenti Erdoğan po ashtu uroi homologun e tij turkmen në ditëlindjen e tij.

Kategoritë
BotaLajme