Pretendohet se 18-vjeçarja Louise është “vajza e fshehtë” e Putinit dhe tani është një objektiv në rrjetet sociale

Jeta private e Vladimir Putin është mjaft intriguese për publikun, sidomos kur bëhet fjalë për njëLouise, të cilin mediat e huaja e quajnë me këmbëngulje “vajza e tij sekrete”. Që nga fillimi i pushtimit rus në Ukrainë, kjo 18-vjeçare është përballur çdo ditë me komente brutale.

Edhe pse zyrtarisht ka vetëm dy fëmijë, vajzat Maria dhe Katerina, prej vitesh qarkullojnë histori për lidhje të fshehta, por edhe për fëmijët e fshehtë të presidentit famëkeq rus.

Ndër ato histori, më e shpeshta është ajo për 18-vjeçaren Louise Rosa, për të cilën mediat e huaja nuk reshtin së shkruari se ajo është “vajza e tij sekrete”.

Louisa është vajza e Svetlana Krivnogih, e cila papritmas u bë multimilionere nga pastruesja me të cilën Putin dyshohet se ishte në një lidhje nga viti 2003 deri në 2004, dhe ajo është gjithashtu bashkëpronare e një banke të madhe ruse.

Edhe pse as presidenti dhe as Svetlana nuk e konfirmuan kurrë se ishte fëmija i tij, Louise ishte ajo që filloi historinë se Putin ishte babai i saj, duke përmendur se sa tepër e ngjashme ishte ajo me të.

Mirëpo, duket se sot ai nuk dëshiron të mburret me ngjashmëritë e tyre, pasi me sukses ua fsheh fytyrën ndjekësve në rrjetet sociale dhe kjo gjë e bën edhe më të zemëruar.

“Nuk do të tregoja fytyrën po të kisha baba vrasës”, shkruajnë ata poshtë fotove.
Studentja e menaxhimit të artit dhe kulturës ka qenë në shënjestër të trolleve brutale të internetit që nga dita e pushtimit.

Publiku është magjepsur edhe nga fakti që Luiza prej disa muajsh nuk ka publikuar përmbajtje në rrjetet e saj sociale, ndaj shumë prej tyre pretendojnë se ka qenë Putin ai që i ka “mbyllur” gojën.

Në profilin e saj publik, poshtë fotove të vjetra, shumë ukrainas, por edhe njerëz të kombeve të tjera, kanë vendosur që kjo vajzë të jetë objektivi përmes të cilit do të shprehë frustrimin e saj ndaj Putinit.

Në njërin prej komenteve poshtë fotove i shkruanin se ishte “vajza e një vrasësi, krimineli lufte dhe psikopate”, ndërsa një koment tjetër thoshte se “rusët duhet të ngrihen kundër këtij diktatori” dhe i thanë se ajo “Nuk dëshiron të ketë asnjë lidhje me të”.

“Ndërsa ju po ecni nëpër Monako, brezat tuaj po vdesin në Ukrainë për shkak të babait tuaj. Ju do të keni të njëjtin fat si Marija Millosheviç kur babai juaj të dërgohet në Hagë”, i shkruanin asaj.

Ndërsa disa mendonin se Luiza nuk mund të fajësohej për gabimet e babait të saj dhe se ajo nuk duhej dënuar, të tjerë vazhduan të ishin të ashpër me fjalët e tyre.

“Mos shkruani se sa e pafajshme është. Ajo është vajza e atij djalli. Ajo të paktën mund të tregojë se nuk pajtohet me atë që po bën babai i saj ose të ndikojë disi tek ai”, është një nga komentet.

“Natyrisht, çantat dhe zanat e saj janë më të rëndësishme se jeta e njeriut”, është vetëm një tjetër prej tyre.

Shumë u përpoqën gjithashtu t’i tërheqin vëmendjen Louise duke përdorur profilin e saj për të përhapur ndërgjegjësimin për Ukrainën.

“Përdor fuqinë e rrjeteve sociale dhe bëj diçka”, i thanë ata.

Sipas mediave të huaja, Putin fshehu familjen e tij në një bunker në Siberi që është i pajisur për t’i bërë ballë një sulmi bërthamor dhe shumë Louise kanë shkruar komente për të.

“A jeni ulur në një bunker? Si miu?” Pyeti dikush nën një nga fotot e vjetra.

Kujtojmë se Putin dhe ish-bashkëshortja e tij Lyudmila, nga e cila u divorcua në vitin 2013, kishin dy vajza. Asnjëri prej tyre nuk bëri reklamë për luftën.

Kategoritë
BotaLajme