Prindërit e Deharit dhurojnë gjak në përvjetorin e vdekjes së djalit të tyre

Prindërit e Astrit Deharit, Avni dhe Xhemile Dehari kanë dhuruar gjak në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje në 5-vjetorin e vdekjes së djalit të tyre, raporton Ekonomia Online.

Përderisa gjatë homazheve në nderim të tij, babai i tij ka kërkuar që nga Prokuroria që mos të zvarrisë rastet të tilla.

Astrit Dehari vdiq në Qendrën e paraburgimit në Prizren në vitin 2016.

 

Kategoritë
LajmeVendi