Publikohet raporti ditor: Kaq raste të reja me virus u shënuan sot

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se janë konfirmuar 29 raste të reja me virus në vendin tonë.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 194 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Deri më sot 820.842 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 100.387 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 810 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.953.

Në total numri i rasteve aktive është 538.

Më poshtë keni njoftimin e plotë nga MSH

Kategoritë
LajmeVendi