Publikohet raporti i IKSHPK-së, ky është numri i rasteve të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh të COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë kryer vetëm 1045 testime dhe prej tyre vetëm 13 qytetarë kanë rezultuar pozitivë.

Në këtë periudhë kohore nuk ka pasur asnjë rast të vdekjes dhe janë shëruar 28 qytetarë.

Numri i rasteve aktive është 484

Kategoritë
LajmeVendi