Publikohet raporti me numrin e rasteve të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:Në 24 orët e fundit janë dhënë 177 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.812.751 doza të vaksinës.
Deri më sot 815.796 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 97.367 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
Nga 1.581 testime, 55 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 235 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 221.257.
Në total numri i rasteve aktive është 1.877.

Kategoritë
LajmeVendi